Mendimi Juaj   Indeksi i Faqes  
 
Kėrko
Printo Email
    

Mirėsevini nė punėsistem !

Tė dashur miq,

PunėSistem ėshtė njė sistem i ri qė synon tė lehtėsojė dhe tė shpejtojė mė shumė kontaktin e atij qė kėrkon punė apo qė kėrkon tė ndryshojė punėn qė ka, me atė qė ka nevojė pėr punonjės tė rinj.
Kontakti ndodh, natyrisht, ... on-line! Tashmė kjo ėshtė e mundur edhe nė Shqipėri!
Ky ėshtė njė shėrbim i ofruar nė nivel eksperimental vetem nga Zyra Rajonale e Durrėsit, Zyra Lokale e Krujės dhe Agjensia e Punėsimit e Shijakut. Bėhet fjalė pėr njė projekt pilot nė kuadrin kombėtar pėr tė pėrmirėsuar shėrbimet e punėsimit shqiptar.


PunėSistem u drejtohet dy palėve tė bashkėinteresuara:


1. Tė gjithė tė papunėve, e mbi tė gjitha atyre qė kėrkojnė punė pėr herė tė parė, atyre qė janė kthyer nga emigracioni, atyre qė kanė migruar nga fshati nė qytet, atyre qė janė tė specializuar, por ndihen nėn nivelin e duhur tė formimit qė disponojnė, pra atyre qė dėshirojnė tė pėrmirėsojnė pozicionin e tyre tė punės.
2. Sipėrmarrėsve qė dėshirojnė tė punėsojnė persona nga njė gamė mė e gjerė profesionesh e specialistėsh, pėr tė cilėt kanė nevojė.


PunėSistem dėshiron tė kontribuojė nė krijimin e njė tregu vendor pune mė tė saktė e mė transparent.

Nė qoftė se kėrkoni punė, klikoni kėtu pėr instruksionet e pėrdorimit tė PunėSistemit.

Nė qoftė se kėrkoni punonjės e specialistė tė rinj pėr ndėrmarrjen tuaj klikoni kėtu.

PunėSistem ėshtė financuar nga njė bashkėpunim italian, nė veēanti nga Rajoni Marche, UNOPS (nėpėrmjet programit PASARP) dhe Iscos Marche Onlus, Iscos Liguria dhe Iscos Piemonte.

Sistemi ėshtė konceptuar dhe ndėrtuar me ndihmėn e ARK IT sh.p.k., Tiranė.

  faqe 2  faqe 3  faqe 4 
    
ArkIT ArkIT SHKP © 2004